Miskolc

maďarsky Miskolc, česky Miškovec

miskolc.jpg

Miskolc je město na severovýchodě Maďarska, které leží jen pár desítek kilometrů od slovenských hranic na úpatí pohoří Bükk. S hlavním městem Budapešťí je spojeno dálnicí M3 stejně tak jako Debrecen, který je od Miskolce o něco jižněji.

Se 185 tisíci obyvatel je Miskolc po Budapešti a Debrecenu třetí největší město Maďarska. Miskolc je známý svými jeskýnními lázněmi, hradem Diósgyőr, či úplně prvním národním divadlem na dnešním území Maďarska.

miskolc-lillafured-vlak-2-s.jpg

Volný čas

V této sekci se dozvíte o nejdůležitějších turistických destinací Miškolce a jeho okolí. Vzhledem k tomu, že se zde nachází taková místa jako Lillafüred nebo jeskynní lázně Tapolca, město Miškolc nezná nudu.
miskolc-hrad-diosgyor-m.jpg

Památky

Asi největší do počtu stavebních kostek je mohutný hrad Diósgyőri. Kromě hradu stojí za zmínku krásný deskový kostel nazvaný příhodně Deszkatemplom.
miskolc-kultura.jpg

Kultura

Pokud vás zajímá umění a divadlo, v Miškolci navštivte Národní divadlo. Pokud se vám do učení maďarštiny nechce, nenechte si ujít místní galerie a muzea.
miskolc-historie-m.jpg

Historie města

Podle nálezů z paeolitu bylo místo osídleno už před 70 tisíci lety. Maďaři sice nebyli první, ale zapsali se do okolí svou kulturou i přes nepřízně osudu, která historie města Miskolc doprovázela po celou dlouhou historii.

Warning: include(parts/budapesthotelstart.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/nagyahu1/public_html/budapest/parts/ibudapest-cz-bottom.php on line 1

Warning: include(parts/budapesthotelstart.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/nagyahu1/public_html/budapest/parts/ibudapest-cz-bottom.php on line 1

Warning: include(): Failed opening 'parts/budapesthotelstart.php' for inclusion (include_path='.:/opt/remi/php56/root/usr/share/pear:/opt/remi/php56/root/usr/share/php:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/nagyahu1/public_html/budapest/parts/ibudapest-cz-bottom.php on line 1
Copyright © 2006-2022, iBudapest